Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Kocsis Györgyi
Szerzőnk

Kocsis Györgyi

Kocsis Györgyi hvg360

Kocsis Györgyi: Honecker kalapja

Az NDK utolsó, méltán elfeledett kommunista pártfőtitkára is kalapot emelne Orbán
Viktor rendszere előtt. Paks II. és az orosz zsarolás. A Budapesti Értéktőzsde mint saját maga karikatúrája. Esterházy Péter történelmi revü műfajú darabja. Ez a Fülszöveg, az e heti HVG ajánlója.

Kocsis Györgyi Itthon

Kocsis Györgyi: Bázishatás

Már a 2022-es választások idején érzékelhetően a Fideszben sem mindenki örült annak, hogy a kormánypárt által egy évtizede a felismerhetetlenségig eltorzított választási és médiarendszernek köszönhetően Orbán Viktor gyakorlatilag leválthatatlanná tette magát. Egyebek között nyilván azért nem, mert míg a politikai váltógazdaságokban az új vezetőgarnitúra rendre a bukott ellenfelére kenhet minden bajt (és viszont), ott, ahol ez lehetetlen, az állampolgár számára az összehasonlítás bázisa állandó: mit mondott, mit ígért, mit tett 5 éve, 10 éve, 15 éve ugyanaz a társaság.

Kocsis Györgyi Itthon

Kocsis Györgyi: Megszoksz vagy megszöksz

A HVG részletesen foglalkozik az Orbán-kormány által indított, gazdaságpolitikának beállított piramisjátékkal, aminek végső célja, hogy a közmondásos „Mari néni” más befektetési formákban vagy párnacihában őrizgetett megtakarítását a pénzügyi örvénybe keveredett állam a maga megmentésére markolja föl.

Kocsis Györgyi hvg360

Kocsis Györgyi: Rejtelmes szigetek

Miért ne indulhatna Magyarország EU-tagságát ellenző, azaz Huxit-hívő politikus az EP-választáson? A britek sztorija, a Brexithez vezető út példa erre. Ők mára már belátták, Nagy-Britannia ráfaragott a kilépésre, de mi lesz a magyar uniós tagsággal? Vélemény.

Kocsis Györgyi Itthon

Kocsis Györgyi: Évfordulópont

A HVG hetilap Fókuszban rovatában olvasható beszámolónál nehezen képzelhető átélhetőbb megfogalmazása annak, amit az orosz agresszió végez az ember pszichéjében okoz. Ez a HVG lapajánlója.

Kocsis Györgyi Itthon

Kocsis Györgyi: Fejvesztés

„Ha nincs kenyerük, egyenek kalácsot!” – mondta állítólag Marie Antoinette. A történészek máig vitatkoznak azon, hogy a hírhedten cinikus kijelentés valóban a francia királynétól vagy netán egyik hasonlóképpen elkényeztetett kegyencétől származik. Későbbi korok történészei alighanem ugyanígy kapnak majd össze azon, vajon Orbán Viktornak vagy esetleg Parragh Lászlónak tulajdonítható a kijelentés, miszerint „versenyképességünk alapja az olcsó munkaerő”.

Kocsis Györgyi hvg360

Kocsis Györgyi: Egy esetleges Huxit egy második Trianonnal érne fel

Az már önmagában is kérdéses – bármit mondott is Orbán Viktor –, hogy Magyarország 2030-ra valóban az Unió nettó befizető államai közé kerül-e. Azonban, ha így alakulna, akkor is felelősséggel kell végig gondolni, mit jelent ez a helyzet. Szól-e bármi az uniós tagság fenntartása mellett, ha Magyarország nettó befizetővé válik? Vélemény.

Kocsis Györgyi HVG Hetilap

K(r)émtörténetek

Az amerikai kém becsönget a budapesti Ló utca 1. fszt. 3. alatt található lakásba, ahol a névtáblán Kovács János van kiírva. A házigazda kinyitja az ajtót, mire a kém jelentőségteljesen elmormolja a titkos jelszót: „A farkasok kijöttek az erdőből!” A házigazda szolgálatkészen válaszol: „Ja, maga a kém Kovácsot keresi! Az a harmadikon lakik!” Már a szocializmusbeli vicc is azt illusztrálta, hogy a kémek világa korántsem olyan rejtélyes, mint ahogy azt sokan feltételezik. Fókuszban rovatunk most egy nemrég publikált hivatalos washingtoni jelentésből indul ki, amely szerint Oroszország „az elmútnyócévben” sok százmillió dollárt költött titkosszolgálati módszerekkel amerikai és európai politikusok neki kedvező befolyásolására.

Kocsis Györgyi Itthon

Kocsis Györgyi: A potyautas

A kicsinyes korlátoltság e kelet-európai „Svájca”, vagyis Magyarország, amely az elvtelenséget és a kapzsiságot hazafiasságnak és semlegességnek stilizálja föl, most a kötelességeire emlékeztető leckéket kap – áll a friss HVG-ben.

Kocsis Györgyi HVG Hetilap

Különös persona

Kurt Waldheim, aki 1986–1992 között Ausztria államfője volt, hivatalosan ki volt tiltva az Egyesült Államokból és Nyugat-Európából, informális bojkottjához pedig néhány arab államon kívül a világ szinte valamennyi országa csatlakozott. Azért lett pária, mert oknyomozó újságírók kiderítették róla, hogy a második világháborúban náci háborús bűnökhöz volt köze. Mi több, az is kiviláglott, hogy az általa eltitkolt életrajzi adatok már jóval korábban a Szovjetunió birtokában voltak, ami lehetővé tette Moszkvának, hogy még 1972-ben az ENSZ Biztonsági Tanácsában megvétózva minden más jelöltet, ENSZ-főtitkárrá neveztesse ki a zsarolható osztrákot.

1 2 3